206 доброчинців
106 680₴зібрано (з 106 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
206 доброчинців
106 680₴зібрано (з 106 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
«Ткацький шлях» - барвистий і яскравий документальний фільм про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніку і майстрів, які передають знання від покоління до покоління або намагаються відновити втрачені знання.
«Ткацький шлях» - фільм, в якому переплітаються автентичне мистецтво, старовинні обряди і практично незаймана природа українських гір та степів.
Саме в таких місцях, далеко від мегаполісів, міської метушні, споживацького суспільства, і збереглися «острови» народних майстрів та автентичні ремесла.
Команда працює над фільмом з 2017 року. Ми об'їздили всю Україну в пошуках найбільш автентично збережних зразків ткацтва та найбільш відданих справі майстрів. Наразі вже відзнято відеоматеріал і є потреба в постпродакшині стрічки.
"Ткацький шлях" актуальний тим, що сприяє приверненню уваги до збереження, усвідомлення ролі культурної спадщини, заохочення нових поколінь виконувати роль провідників, оберігачів та ретрансляторів здобутків минулих поколінь в контексті глобалізації культури, стирання культурних меж та розмивання культурно-ідентичних кордонів.
Локальний/регіональний рівень: В багатьох українських регіонах існують місцеві осередки, які в автентичному вигляді зберегли найрізноманітніші техніки ручного ткацтва. Проєкт сприятиме активації комунікації між майстрами на локальному рівні, а також підвищить їх імідж, вагу їх діяльності серед місцевого населення, яке звично ставиться до місцевих майстрів та не завжди може оцінити їх високомистецький продукт, а також глобальну цінність необхідності збереження культурної спадщини.
Національний рівень: На національному рівні існує вкрай мало ініціатив, які об’єднували б локальні осередки з ткацтва, сприяли комунікації, налагодженню співпраці, перейманню досвіду. Завдяки фільму ця комунікація може бути налагоджена. Що стосується національного рівня аудіовізуального спрямування - фільм доповнить та розширить тематики та проблеми, з якими працюють сучасні телевиробники.
Міжнародний рівень: Виходячи з попереднього досвіду затребуваності фільму про вишиті сорочки «Спадок нації» на міжнародному рівні (численні покази у 17 країнах, відтитровано 7 мовами), автори фільму мають підстави припускати, що відповідний попит буде і на фільм «Ткацький шлях» серед іноземних науково-популярних, документальних телеканалів.
Прем'єру фільму заплановано на листопад-грудень 2020 року.
ТРЕЙЛЕР ФІЛЬМУ "ТКАЦЬКИЙ ШЛЯХ"
КОМАНДА ФІЛЬМУ
Леся ВОРОНЮК - режисерка, продюсерка, сценаристка. У творчому доробку Лесі - два документальних фільми - "Спадок нації" та "Соловей співає"
Леся - засновниця улюбленого багатьма мільйонами українців свята Всесвітній день вишиванки. Культурна менеджерка займається культурними проєктами різних форматів 15 років і вважає, що культура є духовною бронею українського народу. Саме тому в складний час інформаційної, гібридної війни важливо створювати якомога більше якісного, актуального українського контенту.
Дарина АЛЄКСЄЄНКО - підприємиця, культурна діячка, популяризаторка ручного ткацтва, засновниця найпопулярнішого україномовного каналу з ручного ткацтва Ткацтво України, керівниця проєктів «Просвітницький центр «Вирій», «Мистецька Україна» (грант Президента 2017 рік), «Дивосвіт ткацтва» (2020). Має досвід співпраці із музеями: НЦНК «Музей Івана Гончара», НМУНДМ. Дарина переконана, традиційна культура - це той фундамент, без якого неможливо будувати змістовно міцну державу, і викорінення комплексу меншовартості, зокрема, грає визначальну роль у цьому процесі. Для Дарини цей фільм - чергова спроба показати широкому загалу: нам є чим пишатись.
Олександр ТКАЧУК - оператор фільму. У творчому доробку Олександра - документальний фільм «Спадок нації» та десятки відеокліпів українських музикантів. Олександр створив свою продакшн-студію «МамайМедіа» і знімає тільки український, україномовний контент. Оператор та режисер обожнює працювати з етнотематикою, шукати творчі рішення, які дозволять зняти традиційну культуру стильно та сучасно.
Валентин ГРІНБЕРГ - оператор фільму. Валентин має понад 10-річний стаж роботи на «Суспільному» телебаченні, а також над різноманітними проєктами. Валентин - один із операторів фільму «Соловей співає». Оператор обожнює етнографічні експедиції, і чим триваліше і віддаленіше від Києва відрядження - тим натхненніше Валентин до нього готується.
Демид ЄЛІЗАРОВ - оператор та режисер монтажу. Демид - майстер на всі руки. Він і знімає, і монтує. У творчому доробку Демида - зйомки фільму «Соловей співає» та «Ткацький шлях». Також Демид знімає відеоролики про українських військових для фонду «Повернись живим». Демид завжди з радістю відгукується на запрошення попрацювати в кіно чи над іншим корисним відеоконтентом.
БЮДЖЕТ
Бюджет буде використано на постпродакшн фільму, зокрема на монтаж та кольорокорекцію, звукозведення, гонорар за авторську музику (гурт "Гайдамаки"), відеографіку, послуги диктора, переклад сценарію та відтитрування фільму англійською мовою.
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
9 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
ТКАЦЬКИЙ ШЛЯХ (документальний фільм)
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.